Muhu Liha Tulundusühistu koondab Muhu saare lamba- ja veisekasvatajaid

Alustasime ühistegevust praktilisest vajadusest – turustada iseenda kasvatatud loomi. Meie ühistu liikmed kasvatavad lambaid ja veiseid Muhu saarel. Nüüdseks on meil häid koostööpartnereid ka teistel Eesti läänesaartel- Saaremaal, Hiiumaal, Manijal, Ruhnus ja Osmussaarel. Meie eesmärgiks on pakkuda Teile Eestimaa niitudel kasvanud õnnelike lammaste ja veiste maitsvat liha. Kõik meie tooraine pärineb Eesti taludest ja tooted valmivad Muhu saarel.

Tahame pakkuda Teile seda, mida me isegi sööme. Eesti talude rohumaadel vabalt peetud lammaste ja veiste liha. Pikalt looduslikult liigirikkal karjamaal kasvanud liha on tervislik ning maitsev. Meie tootjad ei kasuta väetisi ega pestitsiide. Muhu Liha toodangut valmistakse puhtas looduses kasvanud loomade lihast.

Paljud meie tootjate loomad hooldavad looduskaitsealadel poollooduslike kooslusi ja aitavad seeläbi kaasa liigirikkuse säilimisele. Eesti saarte loopealsed ja rannaniidud vajavad avatuna ja liigirikkana säilimiseks igasuvist madala koormusega karjatamist. Selleks sobivad suurepäraselt lambad ja veised, kes saavad veeta oma suved süües maitsvat liigirikast toitu ning aidata samal ajal kaasa traditsiooniliste liigirikaste maastike säilimisele.